Tarsi Vilnius – audiovizualinis miesto koliažas

Renginys yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis

Šeštą festivalio vakarą Valdovų rūmų Didysis kiemas pažirs į koliažą. Premjerinis originalaus formato kūrinys apjungs Eitvydo Doškaus kinematografiją, Pauliaus Kilbausko bei Vyginto Kisevičiaus garso kompozicijas ir choro BEL CANTO bei orkestro (dir. Modestas Pitrėnas) gyvai atliekamą muziką bei dokumentinius kino kadrus.

Kiek žmonių, tiek vilnių. Miestas, kurį iki skausmo pažįstate jūs, kitiems rodo visai kitokį veidą, kalba jums negirdėtais balsais. Verta suabejoti „ar tai Vilnius?“ ir patirti unikalią meninę sostinės interpretaciją. Vaizdų ir garsų emocijose ryškėjantys miesto bruožai kadras po kadro, taktas po takto kurs autentišką audiovizualinį Vilniaus portretą: šiandieninį, istorinį, nuolat kintantį.

Vienas žymiausių šiandienos lietuvių kino operatorių E. Doškus išsiskiria ypatingu meniniu įžvalgumu. Jo kuriamų vaizdų estetikai būdingos kruopščios šviesos ir spalvų spendimų paieškos bei daugiaprasmiai peizažai. Su Šarūnu Bartu, Deimantu Narkevičiumi, Emilija Škarnulyte ir kitais pasaulyje pripažintais kino bei videomeno kūrėjais bendradarbiaujančio operatoriaus darbai įvertinti „Sidabrine gerve“ ir „Ąžuolu“ – pagrindiniu Lietuvos kino operatorių prizu. E. Doškaus nufilmuoti filmai ne kartą rodyti Kanų, San Sebastiano ir kituose prestižiniuose tarptautiniuose kino festivaliuose.

Kompozitorių P. Kilbausko ir V. Kisevičiaus duetas puikiai pažįstamas ir melomanams, ir sinefilams. Į istoriją įėję kaip legendinių muzikinių reiškinių – tokių kaip grupė „Empti“ ar „Kurak“ – vėliavnešiai, šiuo metu kompozitoriai daugiausiai dėmesio skiria garso takelių kino filmams kūrybai. „El Padre Medico“ (rež. Vytautas Puidokas), „Čia buvo Saša“ (rež. Ernestas Jankauskas) ir „Spoguli Spoguli“ (rež. Laila Pakalnina) – tik keletas P. Kilbausko ir V. Kisevičiaus darbų kine pavyzdžių. Dueto kompozicijos puikuojasi ir aukščiausių Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ sąrašuose – ne tik nominantų, bet ir laureatų.

Choras Bel Canto (meno vadovas Dr. Egidijus Kaveckas) – tai mišrus nepriklausomas choras, pelnęs Didįjį prizą „InCanto Mediterraneo“ chorų konkurse Italijoje (2019 m.), aukso medalį Pasaulio chorų olimpiadoje (2014 m.), taip pat dalyvavęs prestižiniuose chorų konkursuose Busane (Pietų Korėja), Tolosoje ir Torrevieja (Ispanija). Choras Bel Canto tapo pirmuoju Lietuvos choru, pristačiusiu oficialų kanalą YouTube ir publikavusiu savo muziką Spotify, Apple Music ir Amazon Music. 2016 m. choras pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje surengė bendrą projektą su vienu garsiausių pasaulyje kompozitorių ir dirigentų, Grammy laureatu, TED pranešėju, Virtual Choir autoriumi Eric Whitacre. 2018 m. choras Bel Canto įgyvendino ambicingiausią choro istorijoje „Open to the World“ muzikinį projektą. Septyniuose ciklo koncertuose choras pasirodė kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre ir Ola Gjeilo, geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir šveicarų choru Männerstimmen Basel. Choro „Open to the World“ koncertus gyvai stebėjo 3 500 žiūrovų, o informacija apie projektą pasiekė šimtus tūkstančių šalies gyventojų.

Data:
Adresas:
Valdovų rūmai
Katedros a. 4
Renginio svetainė:
Kaina:
26.00 - 49.00 Eur
Bilietai:
Bilietai.lt
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.